Paryžiaus Eifelio bokštas

Romantikos ir meno sostinė – Paryžius – pritraukia šimtus tūkstančių keliautojų iš viso pasaulio. Tai nestebina – lankytini objektai Paryžiuje yra pasaulinio garsumo! Luvro muziejus ir galerija, Monmartro rajonas, Eliziejaus laukai, Triumfo arka ir žinoma – Eifelio bokštas. Romantiškasis Paryžius labiausiai žinomas dėl įspūdingo istorinio monumento – Eifelio bokšto. Daugybė miestų visame pasaulyje bandė nukopijuoti garsųjį Eifelio bokštą, tačiau visi žino, kad tikrasis, originalusis ir įspūdingasis bokštas, įsikūręs pačiame Paryžiaus centre.

Paryžiaus Eifelio bokštas

Paryžiaus veidas ir grasiausias lankytinas objektas – Eifelio bokštas – pastatytas 1889 metais. Ryškiausia miesto įžymybė, pastatyta Marso laukuose, pačiame miesto centre. Paryžiaus Eifelio bokštas, yra net 324 metrų aukščio! Metalinė konstrukcija pastatyta Gustavo Eifelio garbei ir turėjo būti laikinas statinys, turėjęs mieste išbūti tik Pasaulinės parodos metu. Tačiau dėl didelio susižavėjimo, Eifelio bokštas liko Paryžiuje visam laikui. Iš pradžių, žmonės nemėgoEifelio bokšto – esą jis bjauroja miesto veidą. Tačiau greitai žmonės pamėgo statinį ir jis tapo ne tik Paryžiaus, bet ir visos Prancūzijos simboliu.

Iki pat 1930 metų, Paryžiaus Eifelio bokštas buvo pats aukščiausias pastatas pasaulyje, kurį nukonkuravo tik Chryslerdangoraižis Niujorke.

Paryžiaus bokštas yra nemokama pramoga, nebent norite užkilti į Eifelio bokšto viršų. Norėdami tai padaryti, turėsite ne tik susimokėti tam tikrą mokestį, bet ir praeiti griežtus apsaugos patikrinimus. Visa tai daroma norint užtikrinti tiek žmonių, tiek istorinio objekto saugumą.

Eifelio bokštas įsikūręs pačiame miesto centre. Istorinį monumentą supa daugybė kavinių ir restoranų. Tiesa, viskas aplink Eifelio bokštą yra brangiau, nei nutolus nuo jo. Viešbučiai Paryžiuje prie Eifelio bokšto, yra turbūt patys brangiausi visame mieste. Tačiau, vaikščiodami aplink bokštą, galėsite įsigyti įvairiausių pigių suvenyrų ir turėti mažą Eifelio bokštą savo kišenėje.

Skrydžiai į Paryžių

Skrydžiai iš Paryžiaus