Apie Paryžių

Ką veikti Paryžiuje?

Apie Paryžių girdime nuolat. Tai yra kultūros, meno, mados, gastronomijos ir istorinio paveldo centras. Nenuostabu, kad kiti miestai stengiasi į jį lygiuotis, o žiniasklaida mėgsta Prancūzijos sostinę pateikti kaip pavyzdį daugelyje sričių. Ar nebūtų puiku savo akimis pamatyti visa tai, apie ką tiek kalbama? Žinoma, jog taip! Bet kai viename mieste tiek daug pramogų ir lankytinų objektų, galva sukasi, kai yra tiek daug veiklos... Natūralu, kad tada kyla klausimai: ką veikti Paryžiuje ir ką būtina pamatyti Paryžiuje?

Padėsime išspręsti šias dilemas ir siūlome kelis nuotaikingus variantus:

  • Pažinkite istoriją Luvro muziejuje – tai vienas iš lankomiausių muziejų pasaulyje. Šios vietos negalima praleisti dėl milžiniškos kolekcijos. Ji prasideda nuo priešistorės ir tęsiasi iki XIX amžiaus. Šiam muziejui skirkite bent pusdienį. Pažadame, jog laikas čia tiesiog praskries. O juk norėsite pamatyti viską, ypač garsų Leonardo da Vinčio šedevrą „Mona Liza“.

  • Įsiamžinkite prie Eifelio bokšto. Kaip esant Paryžiuje nepasidaryti asmenukės su Eifelio bokštu už nugaros? Tiesiog neįmanoma! Tad būtinai nepraleiskite šio traukos objekto. Be to, garsų bokštą verta pamatyti naktį. Kai sutemsta, kas valandą jis sužimba šimtais švieselių.

  • Atraskite Orsė muziejų – 1986 metais Orsė traukinių stotyje buvo įkurtas vienas iš didžiausių pasaulyje muziejų. Čia eksponuojami impresionizmo ir postimpresionizmo dailės kūriniai. Kolekcijoje yra tokių garsių kūrėjų kaip Klodo Monė, Pjero Ogiusto Renuaro, Vincento van Gogo ir kitų menininkų kūriniai.

  • Pamatykite baletą operos teatre Palais Garnier. Įsivaizduokite – Paryžius ir baletas... Koks puikus derinys, jums be galo patiks čia organizuojami renginiai. Pirmiausia neišdildomą įspūdį palieka pastato architektūra ir grožis. Tada visiškai pakeri pasirodymai, pritraukiantys žiūrovus iš viso pasaulio.

Lankytinos vietos Paryžiuje

Jau minėjome, koks pasakiškai gražus yra Paryžius bei tai, kad puikiai leisite laiką prie Eifelio bokšto, Luvro ar Orsė muziejuose ir Palais Garnier. Tačiau tai yra tik labai maža dalis to, ką šis miestas gali pasiūlyti... Veiklos, pramogų ir lankytinų vietų įvairovė apsuks galvą. Norėsis grįžti dar ne kartą, kad dar daugiau pamatytumėte. O ir atsispirti bus neįtikėtinai sudėtinga, nes kiekvienas, bent kartą pabuvojęs Paryžiuje, paliudys, kad miestas priverčia jį įsimylėti. Gal būtent todėl jis vadinamas meilės miestu? Patys sau atsakysite į šį klausimą, kai aplankysite vienas iš žavingiausių Prancūzijos sostinės vietų. Tam, kad nieko nepraleistumėte, toliau pateikiame keletą pasiūlymų:

  • Švč. Jėzaus Širdies bazilika – bažnyčia stovi ant aukščiausio Paryžiaus taško – Monmartro kalvos. Vien dėl atsiveriančios miesto panoramos verta užkopti į šią lankytiną vietą.

  • Paryžiaus panteonas – didingas pastatas, sukurtas pagal Romos panteono architektūrą. Čia palaidoti Prancūzijai nusipelnę žmonės. Pavyzdžiui, Aleksandras Diuma, Volteras, Žanas Žakas Ruso, Marija Sklodovska-Kiuri ir daugelis kitų.

  • Paryžiaus Marso laukas – parkas, esantis netoli prie Eifelio bokšto. Tai yra labai išskirtinės architektūros vieta. Ją dažnai galima pamatyti kine ir ją dažnai mini įvairiuose istorijos šaltiniuose. Ar žinojote, kad čia 1783 metais pirmą kartą pakilo vandenilio oro balionas, pilotuojamas brolių Robertų?

  • Marė – istorinis Paryžiaus rajonas. Jame stovi daugybė žymių monumentų bei išskirtinių architektūros šedevrų.

Lėktuvų bilietai į Paryžių

Skaitant apie Paryžių, širdį pripildo romantiška šiluma ir ji veržiasi viską patirti bei pamatyti... Nestabdykite savęs ir patys išvyskite tai, apie ką kuriamos dainos, poetai nemiega naktimis, nes rašo eilėraščius, o vėliau apie tai kalba žmonės. Liksite nustebę ir įsimylėsite žavingą Paryžių... Keliauti taip paprasta, nes tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Prancūzijos sostinę stebina dėl mažų kainų! Tikrai taip, juk pigios kelionės į Paryžių – tai toks dažnas reiškinys, kad norėsis grįžti daugybę kartų. Verta atsiminti, kad pigūs bilietai būna tada, kai pateikiami paskutinės minutės pasiūlymai ar akcijos. Tad atidžiai sekite naujienas ir tikėtina, kad gausite neįtikėtinai šaunius kelionių variantus. Žinoma, skrydžiai bus pigesni, jei jų dairytis pradėsite tada, kai bus likęs ilgesnis laikas. O geriausia, kad būtų likusi bent pusė metų iki planuojamo išvykimo. Jei būsite sumanūs ir domėsitės lėktuvų bilietų pasiūlymais, kelionės į Paryžių bus juokingai pigios! Be to, labai džiugu, nes lengvai išsirinksite norimą išvykos datą, kadangi oro linijos maršrutus vykdo net kelis kartus per savaitę. 

Skrydžiai į Paryžių

Skrydžiai iš Paryžiaus